Logo Ocalić Pamięć
Czarno-białe zdjęcie portretowe Józefa Fiszera z lat 50. Mężczyzna w średnim wieku, ma łagodne rysy twarzy, gęste, ciemne brwi i wąskie usta. Lekko się uśmiecha i patrzy poza obiektyw. Na zdjęciu widoczna tylko twarz Józefa.
Czarno-białe zdjęcie portretowe Doroty Franaszkowej. Młoda kobieta ma łagodne rysy twarzy, wydatne kości policzkowe. Lekko uśmiech się i nie patrzy w stronę obiektywu. Ma spięte włosy.
Czarno-białe zdjęcie młodego Mariana. Chłopiec w wieku szkolnym pozuje do zdjęcia – ma otwartą buzię i zmrużone oczy. Ubrany jest w mundurek szkolny z białym kołnierzem. Na głowie ma kaszkiet.
Czarno-białe zdjęcie portretowe czternastoletniej Teresy Macak, później Siedlar-Kołyszko. Kadr obejmuje popiersie kobiety. Dziewczyna ma ciemne, gęste brwi, oczy w kształcie migdałów i pełne usta. Jasne włosy ma spięte z tyłu głowy . Ubrana w czarną koszulę w małe, białe kropki i przezroczysty naszyjnik z kulek.
Czarno-białe zdjęcie portretowe dwudziestopięcioletniego Stanisława. Zdjęcie przedstawia jego popiersie. Mężczyzna ma krótkie, zaczesane do tyłu włosy oraz pełne usta. Ubrany jest w kraciastą koszulę i ciemną marynarkę.
Czarno-białe zdjęcie portretowe młodego Józefa. Mężczyzna ma zaczesane do tyłu włosy, głęboko osadzone oczy i wąsy. Ubrany jest w mundur wojskowy.
Czarno-białe zdjęcie z aresztowania czterdziestoletniego Henryka Muncha. Mężczyzna ma ubrudzoną twarz. Ubrany jest w koszulę bez kołnierza i czarną marynarkę.
Czarno-białe zdjęcie do legitymacji nastoletniej Janiny. Kadr obejmuję ją do klatki piersiowej. Dziewczyna ma ciemne, falowane włosy do linii ust oraz nisko osadzone brwi. Ubrana jest w mundurek.
Czarno-białe portretowe zdjęcie młodej Reny. Kobieta ma spięte jasne włosy. Ubrana jest w sweter i na szyi ma naszyjnik z pereł. Nie patrzy prosto w obiektyw.
Czarno-białe zdjęcie młodej Niusi z kilkuletnią córką – Magdą. Fotografia obejmuje twarz Niusi oraz popiersie Magdy. Kobieta ma krótkie, czarne, kręcone włosy, ciemne, wyraźne brwi i pociągłą twarz, ujęta do szyi. Obok niej jest kilkuletnia dziewczynka w ciemnych, krótko obciętych włosach. Ubrana jest w ciemny mundurek, uśmiecha się do obiektywu.
Czarno-białe, portretowe zdjęcie około dwudziestoletniego Henryka Mellera. Mężczyzna jest ujęty do ramion. Ma przystojne rysy twarzy, wąskie usta i zaokrąglone brwi. Jego włosy są falowane i zaczesane do tyłu. Ubrany w biała koszulę z krawatem i ciemny sweter.
Czarno-białe zdjęcie portretowe Janusza Tomaszewskiego. Mężczyzna ma wydatne czoło, ciemne włosy i nisko osadzone brwi. Ubrany w czarny garnitur, białą koszulę i ciemny krawat.
Czarno-białe portretowe zdjęcie nastoletniego Jana. Ma mocno zarysowany usta. Ubrany jest w ciemną koszulkę ze stójką i marynarkę. Zwrócony jest lewym półprofilem, nie patrzy prosto w obiektyw.
Czarno-białe zdjęcie portretowe młodego mężczyzny. Ujęcie en face, od pasa w górę. Mężczyzna mają krótkie, zaczesane do tyłu włosy, owalną twarz, mocno zarysowaną szczękę, wąskie usta, duże oczy i odstające uszy. Uśmiecha się odsłaniając zęby. Patrzą prosto w obiektyw. Ubrany jest w ciemny garnitur, białą koszule i krawat w dekoracyjne wzory.
EN
Skip to content