Deklaracja dostępności
Muzeum Krakowa zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych
podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony
internetowej Muzeum Krakowa.
Data publikacji strony internetowej: 25.04.2024 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 25.04.2024 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Powody niezgodności:
- niski kontrast
- nieczytelny napis „Ocalić od pamięci” w górnym lewym rogu strony internetowej
- zbyt długie teksty alternatywne lub ich brak
Oświadczenie sporządzono dnia: 25.04.2024. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny
przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Beata Łabno, b.labno@muzeumkrakowa.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 12 257 10 17. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich:
www.rpo.gov.pl
Dostępność architektoniczna
Fabryka Emalia Oskara Schindlera
Lipowa 4 Street, 30-702 Krakow
tel. (+48) 12 257-10-17,
e-mail: fabrykaschindlera@muzeumkrakowa.pl
Lokalizacja i dojazd
Fabryka Emalia Oskara Schindlera zlokalizowana jest na krakowskim Zabłociu. Dojazd możliwy jest środkami komunikacji miejskiej zatrzymującymi się na pl. Bohaterów Getta oraz na przystanku Zabłocie.
Parking + Miejsca postojowe
Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
BOK/Recepcja
Kasa biletowa znajduje się na parterze, przy wejściu do budynku.
Trasa wolna od przeszkód
Wystawa zlokalizowana na kilku kondygnacjach, na które prowadzi winda. W przestrzeni wystawy zmieniająca się nawierzchnia podłogi.
Winda
W obiekcie znajduje się winda. Kabina o wymiarach 1,1 x 2,2 m; przyciski z alfabetem Braille’a.
Toaleta
Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze obok kasy.
Obsługa niesłyszących
We wszystkich naszych oddziałach/obiektach istnieje możliwość zwiedzania z tłumaczem, jednak takie zapotrzebowanie musi zostać zgłoszone wcześniej.
Tłumacz PJM/SJM
We wszystkich naszych oddziałach/obiektach istnieje możliwość zwiedzania z tłumaczem, jednak takie zapotrzebowanie musi zostać zgłoszone wcześniej.
Pies asystujący
Do wszystkich naszych oddziałów/obiektów zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami razem z psami asystującymi.
Pokój/miejsce/kącik dla dziecka
Przewijak zlokalizowany na parterze obok kasy.
Obiekt wyposażony w defibrylator
Wi-Fi
W holu kasowym (parter).